​​Create and Share ​​
 Horizons for new ideas and technologies in knowledge based society

SUPER ​​STEM България 2017
STEM KIDS TALKS 2018

64 ПРОЕКТИ SUPER STEM 2017

46 Проекти на ученици​от 16 града

18 Номинации за учители ​от 10 града

20 Лектори STEM KIDS TALKS 

Програмата SUPER STEM 2017 
​​УЧИТЕЛ SUPER STEM 2017 BULGARIA DIGITAL EXELLENCE
г-жа Лиляна Русенова
ОМГ „Академик Кирил Попов" гр.Пловдив
​​УЧИТЕЛ SUPER STEM 2017 BULGARIA STEM AMBASSADOR
г-жа Радка Костадинова
СУ „Ив. Вазов“, гр.Вършец
​​УЧЕНИК SUPER STEM BULGARIA (1-4 клас)  
ИНЖЕНЕРИНГ
ЕКИП
Проект: Балончо​​
СУ "Нешо Бончев", гр.Панагюрище
​​УЧЕНИК SUPER STEM BULGARIA (4-8 клас) 
ТЕХНОЛОГИЯ
ЕКИП
Проект: Управление на ученически проект с Agile технологии (SCRUM проект), ЧОУ „Томас Едисън“, гр.София​​
​​УЧЕНИК SUPER STEM BULGARIA (4-8 клас) 
ИНЖЕНЕРИНГ
ВЯРА СИМЕОНОВА
Проект: Роботика, ПМГ "Баба Тонка", гр.Русе
​​УЧЕНИК SUPER STEM BULGARIA (8-12 клас)  
НАУКА
ОГНЯН СИМЕОНОВ
Проект: Dark Matter in the Classroom, ПЕГ "Никола Вапцаров", гр.Шумен
​​УЧЕНИК SUPER STEM BULGARIA (8-12 клас) 
ТЕХНОЛОГИЯ
СВЕТОСЛАВ ГЕОРГИЕВ
Проект: Програмируем дрон, ПМГ "Професор Емануил Иванов", гр.Кюстендил
​​УЧЕНИК SUPER STEM BULGARIA (8-12 клас)  
ИНЖЕНЕРИНГ
МАРТИН ГРИГОРОВ
Проект:Трифазен генератор с левитиращ ротор и система за отчитане на земетресения/вибрации, НПМГ "акад. Любомир Чакалов", гр.София

SUPER STEM УЧИТЕЛИ 2017 ОБЛАСТЕН ГРАД

гр.Видин
Професионална Гимназия “Проф. Д-р Асен Златаров”
STEM AMBASSADOR (2 номинации)
​г-жа Десислава Цокова
УЧИТЕЛ ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ  ВИДИН

гр.Вършец
СУ „Ив. Вазов“
STEM AMBASSADOR (2 номинации)
г-жа Радка Костадинова
УЧИТЕЛ ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ  МОНТАНА

гр.Кюстендил
ПМГ „Професор Емануил Иванов“ 
​DIGITAL EXCELLENCE
г-н Камен Котев

УЧИТЕЛ ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ  КЮСТЕНДИЛ
гр. Попово​​
Професионална гимназия по селско стопанство „Н. Пушкаров” 
DIGITAL EXCELLENCE
г-жа Калинка Кюранова
УЧИТЕЛ ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ ТЪРГОВИЩЕ

гр. Пловдив
Образцова математическа гимназия „Академик Кирил Попов"
DIGITAL EXELLENCE
г-жа Лиляна Русенова
УЧИТЕЛ ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ ПЛОВДИВ

гр.Панагюрище
СУ „Нешо Бончев“
DIGITAL EXCELLENCE
г-жа Снежина Машева​​​
УЧИТЕЛ ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ  ПАЗАРДЖИК
​​гр.Русе
Профилираната Математическа Гимназия “Баба Тонка”
DIGITAL EXCELLENCE
г-жа Донка Симеонова (2 номинации)
УЧИТЕЛ ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ  РУСЕ

гр.Плевен
МГ „Гео Милев“
​STEM AMBASSADOR
г-жа Даниела Узунова
УЧИТЕЛ ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ  ПЛЕВЕН

гр.Търговище
Второ СУ "Професор Никола Маринов"
DIGITAL EXCELLENCE
г-жа Венка Петрова (3 номинации)

SUPER STEM УЧЕНИЦИ 2017 в твоя град и областен град

Категория до 10 години (1-4 клас)

гр.Добрич
СУ "Климент Охридски"
Технология
Учебна игра за трети клас (за Android)
УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ ДОБРИЧ
Соня Генова
​​гр.Панагюрище
СУ "Нешо Бончев"
Инженеринг
​Балончо - Ангел и Дара (екип)
УЧЕНИЦИ (ЕКИП) ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ ДОБРИЧ
Екип
​​гр.Русе
СУ "Христо Ботев"
Инженеринг
​Роботика
УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ РУСЕ
Калина Симеонова

Категория до 15 години (4-8 клас)

гр.Гълъбово
СУ „Васил Левски“
Инженеринг
Реверсивно обръщане на посоката на монофазен електродвигател
​УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ СТАРА ЗАГОРА
Мариян Вълчанов

гр.Панагюрище
​СУ "Нешо Бончев"
Инженеринг
Данчо аквариума
​УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ ПАЗАРДЖИК
Илчо Машев
​​гр.Пловдив
ОУ "Яне Сандански"
Технология
​Урок за окръжност
Аделина Троева
​​
​​гр.Първомай
СУ "Проф. д-р Ас. Златаров"
Наука
Ammonium Chloride and Electricity​
​УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ ПЛОВДИВ

Екип
​​гр.София​​
Частно Основно Училище „Томас Едисън“
Технология
Управление на ученически проект с Agile технологии (SCRUM проект)
УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ СОФИЯ
Екип

гр.Русе
ПМГ "Баба Тонка"
Инженеринг
​Роботика
УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ РУСЕ
Вяра Симеонова

Категория над 15 години (8-13 клас)

гр.Габрово
ПМГ „Академик Иван Гюзелев“
Инженеринг
Home Control
​УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ ГАБРОВО
Екип

гр.Горна Оряховица
ПГЕЕ"М. В. Ломоносов"
Технология
Смарт огледало
УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ ВЕЛИКО ТЪРНОВО
Станислава Георгиева

гр.Кюстендил
ПМГ "Професор Емануил Иванов"
Технология
Програмируем дрон
УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ КЮСТЕНДИЛ
Светослав Георгиев

гр. Пловдив
OМГ "Академик Кирил Попов"
Технология
Двуфазова сегментация на зашумени изображения
УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ ПЛОВДИВ
Живко Киришев
гр.Шумен
ПЕГ "Никола Вапцаров"
Наука
Dark Matter in the Classroom
УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ ШУМЕН
Огнян Симеонов

гр.Смолян
ПГТТ "Христо Ботев"
Наука
Горивото на бъдещето
УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ СМОЛЯН
​Алексей Дренчев
​​гр.Първомай
СУ "Проф. д-р Ас. Златаров"
Наука
Christmas candles​
 
Екип

гр.Вършец
СУ "Ив. Вазов"
Наука
Ератостен
УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ МОНТАНА
Габриела Стефанова

гр.Плевен
Математическа гимназия "Гео Милев"
Технология
Life Pal
УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ ПЛЕВЕН
Йоана Зелова

гр.София
Национална природо-математическа гимназия "акад. Любомир Чакалов"
Инженеринг
​Трифазен генератор с левитиращ ротор и система за отчитане на земетресения/вибрации
УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ СОФИЯ
Мартин Григоров
​​гр.Попово
ПГСС "Никола Пушкаров"
Технология
АНТИСТРЕС ваксина
УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ ТЪРГОВИЩЕ
Айджан Салимова
​​гр.Русе
ПМГ "Баба Тонка"
Технология
Клуб "Роботика"
УЧЕНИК ПОБЕДИТЕЛ ЗА ОБЛАСТ РУСЕ
Екип

Партньори STEM иноватори спонсори

Knowledge Партньор​​

STEM Партньори

Медиен Партньор

Партньори

Издателство
"Лингея"

Space Apps Challenge Bulgaria

ПУБЛИКАЦИИ 
SUPER STEM БЪЛГАРИЯ 2017

darikradio.bg
teacher.bg
karieri.bg
pcworld.bg